ارتباطات

یکی از خصوصیات مردان که همیشه برایم جالب بوده است قدرتی است که در مدیریت ارتباطاتشان دارند.

تجربه به من ثابت کرده است که مردان برای هر کس نقشی واحد را در نظر می گیرند که کاملا تعریف مشخص و وظایف مشخصی دارد و با توجه به این تعریف و عملکرد با آن فرد به کنش می پردازند.

همین باعث می شود که بتوانند بین همسر، همخوابه ، معشوق ، همکار مونث ، خواهر ، دوست مونث و ..... تفاوت قائل شوند و این قدرتی است که زنها ندارند و یا کمتر زنی می توانند این تفکیک را انجام دهد .

البته زنان هم می دانند که هر کس نقشی دارد و وظایفی ولی بعد از مدتی سعی می کنند برای فرد دوم نقشی تعریف کنند که ترکیبی از نقش های مورد نیاز است.

مثلا اکثر یک زن با همکارش رابطه کاری دارد و بعد از مدتی با او ارتباطی دوستانه برقرار می کند و بعد بسته به میزان خلق و خو صمیمیتی پدید می آید که در آخر ممکن است رابطه کاری اولیه را هم تحت شعاع قرار دهد.

اما یک مرد با همکار مردش دوست می شود ، باهم به استخر و بولینگ و ... می روند و از هم صحبتی با هم لذت می برند ولی دست اخر او همکارش است و رابطه کاری باهم دارند.

اما وقتی یک زن و یک مرد یک رابطه کاری را آغاز می کنند هر کدام با توجه به دیدگاه خود این رابطه را ارزیابی می کنند.

خیلی وقتها ارتباطات جنسی بین همکاران از منظر مردان در سطح همان بولینگ و استخری است که با همکار مردش می رفته و از نظر زنان یعنی آخر دنیا....

راستش را بخواهید به مردان غبطه می خورم که اینگونه می توانند ارتباطاتشان را تفکیک کنند و از هر کس به میزان لازم بهره ببرند در صورتیکه ما زنان همه چیز را باهم قاطی می کنیم و هزار جور توقع از طرف داریم.

حتی مردان برای نیازهای مختلفشان  ارتباطات مختلف برقرار می کنند و برعکس ما زنان توقع همه کاری را از یک نفر ندارند و به همین دلیل است که خیلی وقت ها مادر بچه ها ، دلبر زیبا و فا.حشه سر خیابان هر سه نقشی پر رنگ دارند.

به هر حال نمی توان منکر خصوصیات زنانه شد و باید این روش را با توجه به خصوصیات زنانه تعدیل کرد به خصوص در مورد مسائل ج ن سی.چرا که مردان می توانند به این قضیه از منظر های گوناگون (تفریح ، غریزه ، عشق و ...) نگاه کنند  و یک زن چنین توانی را ندارد.ولی می توان در موارد دیگر حتی با دوستان مونث چنین مرزبندی هایی را داشت تا مشکلات کمتر شود و ارتباطات مفید تر.

 

/ 8 نظر / 46 بازدید
حورا

جالب بود!

زیبا کردستانی

متن جالبی بود. حرفاتون به نظرم خیلی درست میاد! اگه دوست داشتید منو لینک کنید.http://bivafaii.persianblog.ir/

یاس

جالب بود عزیزم .ممنون

آساره

زيبا بود و حقيقت

narenji khanoom

چه خبر از حسنا بانو یک زن دوم، از وقتی وبلاگش رو بستن وب جدیدی نزده؟

مینو ماه

سلام فکر نمی کنم تجربه اش را کرده باشی. فقط به تجربه زیاد برمیگرده وگرنه یه زن کار کشته که باشی اتفاقا این نقش را بسیار عالی تر از مردان بازی خواهی کرد و عجیب هم عالی تر... مسلما پایانی دارد البته شاید این پایان چند ماه یا چند دهه طول بکشه تا برسه. خلاصه که من زنم و این نقشها را بازی کرده ام و میکنم احدی هم تا حالا بو نبرده تفکیک در حد عالی. احتمالا باب بدگویی ها را باز کردم باشه. بیخیال