در روابطي مثل ما يكي از مشكلات عمده تفاوت سطح تجربيات طرفين است. و نوع نگاه طرفين به زندگي مشترك. يكي با خوشبيني بيش از حد مياد جلو وديگري از ريسمان سياه و سفيد هم مي ترسه .
يكي فقط اول كار را مي بينه و ديگري تا اخر قضيه را مي خونه .
براي يك طرف هر عملي يك تجربه تازه است و براي ديگري ياد اوري خاطرات دردناك گذشته .
و تنها حرف زدن و توضيح احساسات است كه مي تونه از بروز سوتفاهم ها جلو گيري كنه !

/ 3 نظر / 18 بازدید
علی

سلام.نميدانم ماجرای زندگی شما چه بوده است.اما بسياری حرفهايت در زندگی من هم مشهود است.من نيز همسری داشته ام و اينک نگران آنم که فردا در ازدواج بعدي-اگر رخ دهد- چگونه از چنگ خاطذات و احساسات سرخورده ام بگريزم. من نيز دقيقا از ريسمان سياه و سفيد هراسانم.در ضمن من اصلا شير درنده نبوده ام.موفق باشی.

شدخزان

به نظرمن يکی ازروشهايی که شخصیت همسرتان رابيشتر برای شماآشکار می کند صحبت با همسر اول ايشان است .البته نه اينکه همه حق با اوباشد بلکه خيلی لز موارد برای شما مشخص ميشود البته اين امر بايد قبل از ازدواج صورت می گرفت

ye adam

چند ماه پيش يادم نيست ولی مطالب شما را خواندم.احساس اکنونم با آن موقع در باره مطالب شما تغييرکرده به نظرم مشکلی وجود دارد.البته زن و مرد در سال اول ازدواج مثل ۲تا اسب(بلانسبت)ميباشند که در يک آخور بسته شده اند.(نمی دانم اسب را به آخور ميبندند يا نه؟)از سوی ديگر همسر شما احتمال آدم ساده ای است و نمی داند که بسياری از مکاری های زنها از سر طبيعتشان است نه بد بودنشان.ببخشيد خيلی تند رفتم ولی هر مردی بايد اينو بفهمه وگرنه به شدت مشکل داره.راستی سوارش شدين يا نه؟!